Gyimesi nevidí svoju budúcnosť po boku Hegera, k možnému odchodu z OĽaNO sa vyjadril aj Pollák ml.

19. januára 2023

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poslanci parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi a Peter Pollák ml. neuvažujú o odchode z hnutia. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď po minulotýždňovom rokovaní vlády nevylúčil, že by spolu s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom mohli odísť z OĽaNO.

OĽaNO a jeho pevné gro

Gyimesi pre agentúru SITA uviedol, že za žiadnych okolností odchod neplánuje a svoju budúcnosť po boku Hegera v liberálnej strane nevidí.

Poslanec Pollák ml. pre agentúru SITA povedal, že je lojálny predovšetkým k ľuďom, ktorí mu dali hlasy. „Dostal som ich dostatok, aby som cítil zodpovednosť dotiahnuť témy, s ktorými som kandidoval s hnutím OĽaNO, do konca. Hnutie a najmä jeho pevné gro bolo, je a bude pre mňa garanciou nielen boja proti chudobe či korupcii, ale aj za sociálnu politiku a proreformné riešenie s Rómami v oblastiach, kde máme rozobraté návrhy zákonov,“ tvrdí Pollák ml.

Na stole sú rôzne alternatívy

Podľa Naďa „všetko je hre“ a na stole sú rôzne alternatívy. Pripustil, že má svoj názor na štýl politiky svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča. „Môj názor je iný na to, ako sa má robiť politika a kde by mali byť priority, najmä v ostatnom období,“ povedal.

Zároveň však dodal, že s ním nemá žiadny osobný konflikt a ľudsky si ho váži. Spolu s Hegerom hľadá riešenie, ktoré bude smerovať k tomu, aby si volič mal z čoho vyberať v nasledujúcich parlamentných voľbách. Uviedol, že sa veľa rozpráva nielen s povereným premiérom, ale aj s inými ľuďmi.

Naď zároveň pre Denník N povedal, že by ho musel Matovič zviazať, aby v OĽaNO ostal, keďže hnutie sa profiluje zásadne konzervatívne. „Navyše, keď sú tam ľudia ako Gyimesi, ktorý spochybňuje našu zahraničnú politiku a ktorý podľa mňa úplne uletel a naozaj ma čím ďalej, tým viac motivuje, aby som z tej vlády odišiel a dal ho z parlamentu preč, keďže je môj náhradník,“ dodal dočasne poverený minister obrany.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Gyimesi nevidí svoju budúcnosť po boku Hegera, k možnému odchodu z OĽaNO sa vyjadril aj Pollák ml. © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*