Horúca správa! Lengvarský Slovákom: Na dušičky necestujte medzi okresmi, som pripravený schváliť núdzový stav pri zlých číslach

17. October 2021

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský upozorňuje Slovákov, aby počas blížiacich sa sviatkov necestovali. Núdzový stav síce nie je schválený, no je na jeho uvalenie pripravený.

Slovákom zatiaľ protipandemické opatrenia nezakazujú dostať sa mimo okresu. V platnosti nie sú ani regionálne či celoštátne lockdowny. Minister zdravotníctva však hovorí dôležité “zatiaľ”. Podľa jeho slov je dôležité, že opatrenia sa smerom k sviatkom ale aj z dôvodu zhoršenej situácie sprísňujú. Upozorňuje, že sa tak ešte v najbližších dňoch môže opäť stať.

“Znižuje sa počet ľudí, ktorí môžu byť na meter štvorcový v súlade s COVID automatom. Znovu sa sprísňujú podmienky na počet ľudí, znovu sa zatvárajú niektoré prevádzky,” opísal minister v rozhovore pre Nový Čas kroky, ktoré využívajú na boj proti šíreniu koronavírusu. A hrozí nám teda aj núdzový stav? “Záleží to od celkovej situácie. Pokiaľ by nejakým spôsobom rapídne pribúdalo nakazených a hospitalizovaných, a by sa napríklad v priebehu dvoch týždňov zdvojnásobil počet ľudí v nemocniciach, tak by sme o tom museli začať uvažovať.”

Minister však informoval aj o tom, že na obmedzenia pohybu či zákazy vychádzania už technicky ani núdzový stav netreba. Tieto prísne opatrenia sa dajú obísť aj cez všeobecné záväzné nariadenie. “Áno, toto funguje,” potvrdil Lengvarský s tým, že lockodwny v okresoch môžeme očakávať, aj keď budú koaliční partneri proti nim a vláda sa na núdzovom stave nedohodne.

Ministerstvo vnútra má mechanizmy na nahlasovanie korupcie, kampaň obsahuje usmernenia pre klientov aj zamestnancov

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR (MV SR) chce ubezpečiť svojich zamestnan...

Dokedy však budeme musieť strpieť obmedzenia z dôvodu tretej vlny?
“Dáta sa líšia, počúvame rôznych odborníkov. S odborníkmi sa aj intenzívne radíme a počúvame ich názory. Ten peak možno príde o dva-tri týždne, ale potom sa zhodujú vlastne takmer všetci, že to sploštenie  krivky bude trvať dlhšie, niekoľko týždňov, možno mesiac, dva,” vyjadril sa o tom, kedy máme očakávať vrchol nakazených ľudí či tých v nemocniciach.

Majú sa teda ľudia pripraviť na to, že ostanú počas Dušičiek zatvorení doma? “Budeme tú situáciu pozorne sledovať a potom v predstihu povieme konkrétne odporúčania. Je možné, že práve vtedy bude ten peak,” vyjadril sa pre Nový Čas aj na túto tému s tým, že im odporúča necestovať medzi okresmi.

Daj vedieť svojím priateľom

4 komentárov na “Horúca správa! Lengvarský Slovákom: Na dušičky necestujte medzi okresmi, som pripravený schváliť núdzový stav pri zlých číslach

 • Eva says:

  No k…. ti do nosa stačilo aj minulý rok aj teraz máte za to zaplatené aby ste klamali ľudí nikto ani taký Lengvarský mi nebude hovoriť či si pôjdem zapáliť sviečku na hrob mohol otca .

 • Peter says:

  No už len Lengvarskeho sa budem pýtať či môžem ísť na hroby najbližších. Môžeš dať aj 100 zákazov.

 • Katarina says:

  Len straší….robý bububu…..vymletá guma

 • Jana says:

  Núdzový stav ty zelený vygumovaný mozog vyhlásiť nemôžeš, lebo ste prijali zákon o mobilizácii. Si rovnako j…. ako tvoj predchodca.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*