Horúca správa! Matovič Slovákom: O otvorení obchodov ani nesnívajte, nezmení to ani testovanie

14. januára 2021

Na otvorenie školských brán či reštaurácií si musia Slováci počkať ešte mesiace. Zelenú ani náhodou nemajú u premiéra ani obchody.

Premiér Igor Matovič sa snaží všetkými silami presadiť pravidelné testovanie celého Slovenska, ktoré by sa konalo týždeň čo týždeň. Slováci tak začali veriť, že by sa pomaly mohol dostať náš život do bežnejších koľají. Momentálne totiž musia trpieť lockdown, prísne zákazy vychádzania či iné nepríjemné pandemické opatrenia.

Zdá sa však, že na to si počkáme ešte poriadne dlho. Vláda totiž schválila predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dní, čo majú odsúhlasiť aj poslanci NR SR. Zavedenie núdzového stavu znamená aj obmedzenie základných práv a slobôd ľudí. Okrem práva zhromažďovania sú počas núdzového stavu napríklad aj enormne zvýšené trestné sadzby.

Ak by sa aj celoplošné testovania udiali, nebude to znamenať podľa premiéra Matoviča uvoľnenie opatrení. Podotkol, že po prvom kole testovania nemajú ľudia „snívať“ o otvorených obchodoch. Na návrat do škôl si počkáme ešte aspoň dva mesiace, to platí aj o reštauráciách.

Rozdielom oproti novembrovému „vylodeniu v Normandii“ je iba viac testovacích dní, reaguje Hlas

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Celoplošné testovanie by malo byť dobrovoľné a nemalo by byť podmienkou pre cestovanie do zamestnania. Strana ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*