Horúca správa: Musíme si zvyknúť na život s respirátorom, budeme sa hromadne testovať?

21. júla 2022

Musíme si zvyknúť na život s respirátorom. Najhoršia situácia sa očakáva na prelome júla a augusta. V období špičky môže chýbať v niektorých zamestnaniach päť až 10 percent ľudí.

Jediným reálne potrebným parametrom na sledovanie kovidovej vlny je počet pacientov. Tých, ktorí prichádzajú do nemocnice, primárne s ochorením COVID-19. Okrem toho je dôležité hodnotiť aj stav pacientov v nemocnici. Na sociálnej sieti to tvrdia analytici z Dáta bez pátosu.

Hromadné testovanie je nezmysel

Počty pozitívnych z urobených testov hovoria podľa Dát bez pátosu veľmi málo o tom, koľko je pozitívnych v populácii.

Viac o téme: Koronavírus

Skutočné počty pozitívnych sú ďaleko vyššie. „Nemá zmysel nikomu robiť hromadne testy, je to drahé a zbytočné,“ upozorňujú analytici a dodávajú, že ani obmedzovať športové a spoločenské podujatia či posúvať začiatok školského roka nemá zmysel.

„Zmysel má apelovanie na osobnú zodpovednosť a ak má niekto príznaky, nech zostane doma pár dní a urobí si jednoduchý test doma. Tak to robí Británia a už druhý rok to vyzerá na dobrý prístup a rozumnú stratégiu,“ odporúčajú Dáta bez pátosu.

Vrchol letnej vlny príde čoskoro

Ak by epidemická situácia na Slovensku pokračovala podobne ako v Británii, Dáta bez pátosu predpokladajú špičku v počte pozitívnych na prelome júla a augusta. V období špičky môže chýbať v niektorých zamestnaniach päť až 10 percent ľudí.

Následne sa do dvoch až troch týždňov stabilizuje počet prijímaných pacientov do nemocníc„V európskych krajinách sa naučili s vírusom žiť, opatrenia sú minimálne, ale vyžadovaná ohľaduplnosť je zásadná,“ píšu analytici a dodávajú, že je potrebné zvyknúť si na ľudí s respirátorom.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*