Horúca správa! Nová vyhláška uvoľňuje obrovské množstvo opatrení, pravidlá budú podľa rizikovosti nákazy

11. January 2022

Úrad verejného zdravotníctva vydal v utorok dôležitú vyhlášku, ktorá upravuje opatrenia a rozdeľuje ich podľa toho, aké riziko nákazy hrozí v týchto miestach. Nezaočkovaní sa tu absolútne nenachádzajú a na všetky tieto miesta im bude vstup zakázaný.

Hromadné podujatia sa po dnešnej novej vyhláške s opatreniami rozdelia do troch skupín podľa rizikovosti. Dôležité však je, že sa konečne povolí veľké množstvo aktivít a možností strávenia voľného času. Spomenúť môžeme športové a kultúrne hromadné podujatia (koncerty, divadlá…), kiná, rôzne oslavy, svadby, krstiny, kary či návrat športových divákov na tribúny.

Vysoko rizikové podujatia

Tu spadajú napríklad diskotéky, svadby, kary, oslavy a večierky. Ide aj o podujatia v prevádzke verejného stravovania.

Pod kolesami auta vyhasol život ďalšej chodkyne, nehodu už vyšetrujú považskobystrickí policajti

19.1.2022 (Webnoviny.sk) - V považskobystrickej časti Horný Moštenec sa v stredu ráno stala tragická dopravná nehoda. Ako informuje trenčianska krajská polícia na sociáln...

Podmienky: režim OP, maximálne 20 osôb, povinný zoznam účastníkov s uvedenými telefonickými alebo emailovými kontaktmi pre prípad epidemiologického vyšetrovania – organizátor je povinný zoznam uchovávať dva týždne po ukončení podujatia a potom zoznam zničiť.

Stredne rizikové podujatia

Tu spadá napríklad športové podujatie s divákmi, bohoslužby so spevom alebo návšteva kina s možnosťou konzumácie jedál.

Podmienky: režim OP,· najviac 25 % kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Musí byť fixné sedenie alebo státie a účastníci sú povinný si prikryť horné dýchacie cesty respirátorom.

Nízko rizikové podujatia

Tu spadá napríklad bohoslužba bez spevu, divadelné predstavenia bez občerstvenia alebo kino bez možnosti konzumácie nápojov a jedál.

Podmienky: režim OP, najviac 50 % kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Povinné nosenie respirátorov.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22817522/koronavirus-slovensko-covid-omikron-online-minuta-po-minute-11-januar.html?ref=korw

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*