Horúca správa: Slovensko oddnes ruší množstvo opatrení proti vírusu, toto je ich presný opis

10. júna 2020

Dnes (streda, 10.6.2020) definitívne končí na území Slovenska množstvo koronaopatrení. Naša krajina sa tak takmer úplne vracia do normálu.

Ruší sa povinná karanténa. Ak občania prichádzajú z iných ako 19 krajín, ktoré konzílium epidemiológov definovalo ako bezpečné, prechádza sa na dobrovoľnú domácu karanténu.

Voľný režim na hraniciach rozširuje o 16 krajín. Pôjde o Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island. Konzílium odborníkov ich označilo ako bezpečné krajiny. Už minulý týždeň Slovensko otvorilo hranice pre Česko, Maďarsko a Rakúsko.

Otvoria sa aj detské kútiky v obchodných centrách a nočné kluby.

Zadržaný sudca najvyššieho súdu je na slobode, NAKA ho prepustila po výsluchu

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Sudcu Najvyššieho súdu ...

Menia sa pravidlá pre vnútorné prevádzky a reštauračné zariadenia. Prevádzkovatelia si už nebudú musieť vyberať medzi limitom jeden zákazník na desať štvorcových metrov či minimálnym rozstupom dvoch metrov medzi zákazníkmi – bude to len odporúčané.

Nosenie rúšok v exteriéri, ak dôjde k stretnutiu s cudzími ľuďmi do vzdialenosti dvoch metrov, je len odporúčané. Vnútri zostávajú rúška povinné, výnimkou sú skupiny ľudí v uzavretej skupine na pracovisku, ak budú ľudia od seba vzdialení aspoň dva metre.

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Horúca správa: Slovensko oddnes ruší množstvo opatrení proti vírusu, toto je ich presný opis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*