Horúca správa! Vláda schválila dôležitú novoročnú pomoc Slovákom pri zdražovaní, takto zatočila s vysokými cenami

11. januára 2023

Vláda pokračuje v prijímaní mimoriadnych opatrení v boji s drahými energiami. V stredu vládny kabinet schválil s pripomienkou nariadenie, ktorým nastavuje maximálne ceny za dodávku elektriny a plynu pre dodávateľov energií, ktorí ich nemali v minulom roku pre malé podniky nastavené.

Dodávatelia elektriny a plynu, ktorí teda nemali pre rok 2022 schválené maximálne ceny za dodávku energie malému podniku, budú mať výšku maximálnej ceny za elektrinu a plyn na rok 2023 pre každú sadzbu osobitne, najviac vo výške určenej dodávateľom elektriny poslednej inštancie.

Ako uviedlo Ministerstvo hospodárstva SR, návrh nariadenia reaguje na energetickú krízu a jej negatívne dôsledky. Novela zákona o energetike z minulého roka zaviedla koncept krízovej regulácie. Aktuálne prijaté nariadenie vlády ustanovuje maximálne ceny na rok 2023 pre časť regulovanej dodávky elektriny a plynu vybraným koncovým odberateľom a výšky taríf pre domácnosti a vybraných odberateľov elektriny pre časť regulovanej dodávky elektriny a plynu vybraným koncovým odberateľom.

„Návrhom nariadenia sa upravuje postup určenia maximálnej ceny elektriny alebo maximálnej ceny plynu v prípade, ak dodávateľ elektriny alebo dodávateľ plynu nemal pre rok 2022 schválené regulované ceny elektriny pre malé podniky, resp. regulované ceny plynu pre odberateľov v domácnosti,konštatoval rezort hospodárstva.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*