Horúca správa! Výbuch na pešej zóne v hlavnom meste, hlásia niekoľko mŕtvych a množstvo zranených!

13. novembra 2022

Videá, ktoré zaznamenali výbuch na pešej zóne v hlavnom meste, zobrazili výbuch, plamene a ľudí, ktorí sa v panike snažia z pešej zóny utiecť. Na mieste je množstvo sanitiek či hasičských áut.

Najmenej štyroch mŕtvych a 38 zranených si vyžiadal nedeľňajší výbuch na pešej zóne na Triede nezávislosti (Istiklal Caddesi) v Istanbule. Na Twitteri o tom informoval tamojší guvernér Ali Yerlikaya. TASR správu prevzala z agentúry AFP a AP.

Explózia sa odohrala v nedeľu o 16.20 h miestneho času (14.20 h SEČ). Video z incidentu zverejnené na sociálnych sieťach zobrazuje výbuch, plamene a ľudí, ktorí sa z pešej zóny snažia utiecť. Na ďalších záberoch z miesta explózie sú sanitky, hasičské autá a polícia. Nateraz nie je jasné, čo výbuch spôsobilo.

Istanbulská Trieda nezávislosti je medzi návštevníkmi i miestnymi obyvateľmi veľmi obľúbená; nachádzajú sa na nej viaceré obchody a reštaurácie, ktoré boli bezprostredne po výbuchu uzavreté.

AP uvádza, že turecká Štátna rada pre monitorovanie vysielania (RTÜK) medzičasom dočasne zakázala médiám informovať o výbuchu a vysielať zábery z miesta nešťastia.

Aktualizovane: Počet mŕtvych sa postupne vyšplhal na 6, ďalších viac ako 50 ľudí je zranených. V Istambule nakoniec išlo o bombový útok.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*