Horúca správa! Zákaz vychádzania už platí aj pre cestu do prírody, kedy tam nesmiete?

24. marca 2021

Chystali ste sa stráviť pekný jarný večer v prírode? Po novom to bude za vysokú pokutu. Vláda totiž obmedzila aj pobyt v prírode či individuálny šport.

Pobyt v prírode alebo individuálny šport v rámci okresu bude v čase zákazu vychádzania po novom možný iba od 5.00 do 20.00 h. Ak ste si chceli užiť pekný jarný večer v prírode alebo si ísť zabehať, tak vás budú pokutovať.

To však nie je všetko. Vláda tiež úplne zakázala rekreáciu v zahraničí, keď odstránila medzeru od 1.00 do 5.00 h v platnosti opatrenia. Obe zmeny platia od štvrtka 25. marca. Vyplýva to z doplneného uznesenia vlády, ktoré v stredu schválil vládny kabinet.

Minister financií a dočasný šéf rezortu zdravotníctva Eduard Heger (OĽANO) argumentoval, že „okno“ v opatreniach by mohlo vytvárať falošné motivácie cestovať do zahraničia. „Myšlienka tohto celého obmedzenia je v tom, aby ľudia do zahraničia necestovali preto, aby nepriniesli nielen sebe, ale celému národu nejaký neželaný darček v podobe mutácie, ktorá by tu mohla spôsobiť veľké problémy, takže sme toto okno uzavreli,“ pripomenul.

Slovenskí futbalisti možno nebudú hrať zápasy ME v Dubline, Íri nevidia reálne návrat fanúšikov na tribúny

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia pravdepodobne neab...

Vláda zrušila aj neobmedzený čas výnimky na pobyt v prírode alebo individuálny šport v rámci okresu. Zvyšok opatrenia sa nemení. 
V čiernych okresoch je do prírody naďalej potrebný najviac sedemdňový negatívny test alebo doklad o prekonaní ochorenia nie starší ako tri mesiace. 

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Zákaz vychádzania už platí aj pre cestu do prírody, kedy tam nesmiete?

 • Niki píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Zase nadpis, len ako rozostavať ľudí…. Veď aj v článku je jasné napísané, že do prirody kľudne môžte celý deň, až od 20:00 je to sprísnené, nič sa nemenilo, len v noci sa nebude dať do prírody… Ale o polnoci som sa aj tak nechodil prechádzať 😆😆

 • Martina píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  A ako sa mam pripravovať na prijímačky, keď je zakázaný už aj individuálny šport? Ja sa testovať nedám ,mňa nikto vydierať nebude! Fakt už sú primitívny v tomto štáte jeblom.

 • Peťo píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  A psíky majú po ôsmej zakázané cikať?

 • Majina píše:

  Debili prijebany len zakazy jak im pasujee kokoci hnusny namesto toho aby pouvolnovali co treba ved aj obliect sa obut treba kokociny riesia😠😡🤦‍♂️uz by aj stacilo buzeracii na sk

 • dusan100 píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  A kto to zrušil, keď vláda nezasadala, lebo nie je kompletná ? To sú len ďalšie výmysly kokota Matoviča a jeho poskokov. Už sa spamätajte debili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*