Horúca správa! Zasadá konzílium odborníkov, prerokovala zmeny opatrení v Covid automate, testovanie či očkovanie

8. apríla 2021

Pandemická komisia dnes riešila mimoriadne dôležité veci. Medzi nimi sú aj zmeny v testovaní, očkovaní či opatrenia v Covid automate.

Ministerstvo zdravotníctva SR dnes informovalo o tom, že online zasadlo konzílium odborníkov. Riešilo mimoriadne dôležité záležitosti ako zmeny v Covid automate, očkovanie či testovanie.

19. apríla sa totiž má Slovensko prepnúť do miernejšej farby na covid automate a začne sa prvé veľké uvoľnenie proticovidových opatrení od leta 2020. Potvrdzuje to platný Covid automat. V bordovej fáze by sa mali otvoriť všetky obchody (obmedzenia počty ľudí), povolí sa cestovanie medzi okresmi, plavárne (pre obmedzený počet ľudí), hotely, školy pre maturantov a deviatakov, múzeá, galérie a povolia sa bohoslužby.

To však nie je všetko! Podľa analytikov by malo prísť k ešte výraznejšiemu uvoľneniu už 26. apríla, kedy sa dostaneme do tmavo ružového pásma. Tu sa otvoria konečne terasy reštaurácií či iných prevádzok, skončí sa zákaz vychádzania, otvoria sa kiná, divadlá, fitnescentrá či bohoslužby pre neobmedzený počet ľudí.

KRAJ prichádza s vlastnou značkou potravín

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská sieť potravín KRAJ prináša na pulty svojich prevádzok ďalšiu vlastnú značku produktov. Zákazníci ich nájdu pod názvom Z n...

Konzílium odborníkov ale potrebuje upraviť aj samotný Covid automat.
„Naši odborníci rokujú o úpravách v covid automate, budeme o zmenách komplexne informovať“ hovorí hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Eliášová.

Ďalšie dôležité zmeny majú nastať aj v testovaní. To, aké momentálne musia Slováci absolvovať, by sa malo skončiť. Už o pár dní sa má predstaviť nová testovacia stratégia. Hovorí sa o vymazaní povinnosti pravidelného antigénového testovania z Covid automatu či koniec potreby negatívneho testu na cestu do prírody.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*