Johnson odmieta účasť v televíznych debatách, konkurenti vidia vyhýbanie sa konfrontácii

14. júna 2019

LONDÝN 14. júna (WebNoviny.sk) – Účastníci súboja o kreslo lídra britských konzervatívcov a budúceho premiéra obviňujú favorita Borisa Johnsona z pokusu vyhnúť sa kritickej konfrontácii, pretože odmieta účasť v televíznych debatách. Prvé kolo hlasovania poslancov Konzervatívnej strany pritom Johnson vo štvrtok presvedčivo vyhral.

V hre je okrem Johnsona nateraz ďalších päť kandidátov a všetci sa plánujú zúčastniť na budúcotýždňových televíznych debatách. Tím Borisa Johnsona tvrdí, že s vysielacími spoločnosťami stále rokuje.

Minister zahraničných vecí Jeremy Hunt, ktorý v hlasovaní skončil druhý, v piatok uviedol, že niekto, kto chce viesť krajinu, by sa nemal „schovávať pred médiami“.

V piatok zo súboja odstúpil minister zdravotníctva Matt Hancock. Po prvom kole hlasovania priznal, že nemá potrebnú podporu na to, aby uspel. V prvom kole získal iba 20 hlasov od celkovo 313 konzervatívnych poslancov.

FIFA prísne potrestala Arsenal, pri prestupoch ovplyvňoval nezávislosť a politiku iných klubov

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala anglický klub ...

Ďalšie kolá hlasovaní sa uskutočnia budúci týždeň. Najúspešnejší dvaja kandidáti sa dostanú do boja o hlasy širšej základne strany. Víťaz by mal byť oficiálne známy koncom júla.

Viac k témam: Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson odmieta účasť v televíznych debatách, konkurenti vidia vyhýbanie sa konfrontácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*