Skip to content
-
Subscribe to our newsletter & never miss our best posts. Subscribe Now!
  • Facebook
  • X
  • TikTok
  • WhatsApp
Aktualizované.sk
Aktualizované.sk
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
Subscribe
Close

Search

Slovensko

KDH žiada kontrolu obranných výdavkov, Kaliňák má podľa hnutia podať vysvetlenie

By SITA.sk
8. júla 2026
0
Doba čítania: < 1 minúta

8.7.2026 (SITA.sk) – Zvýšený objem financií v rezorte obrany nesmie podľa kresťanským demokratov slúžiť ako priestor pre netransparentné praktiky.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) považuje za nevyhnutné, aby Slovensko racionálne investovalo do svojej obranyschopnosti, tieto výdavky však podľa hnutia musia byť prísne kontrolované, transparentné a musia preukázateľne posilňovať bezpečnosť štátu.

Ako ďalej KDH zdôraznilo, minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) by mal v tejto súvislosti po troch rokoch vo svojej funkcii predstúpiť pred príslušný výbor Národnej rady SR a ucelene informovať poslancov o výsledkoch hodnotenia efektivity a účelnosti investícií vynaložených na obranu.

Cestovanie
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Sme si plne vedomí, že racionálne investície do obrany Slovenska sú nevyhnutné pre zabezpečenie samostatnosti a územnej celistvosti nášho štátu ako hrdého člena Severoatlantickej aliancie. Tieto investície však musia ísť ruka v ruke so zachovaním sociálnej zodpovednosti štátu. Financie musia byť vynaložené výhradne na získanie takých vojenských spôsobilostí, ktoré umožnia príslušníkom našich ozbrojených síl ubrániť Slovenskú republiku aj voči novým a moderným hrozbám, ktorým slobodný svet v posledných rokoch čelí,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský. Zároveň upozornil, že vláda SR nesie plnú zodpovednosť za hospodárne nakladanie s verejnými zdrojmi. Zvýšený objem financií v rezorte obrany nesmie podľa kresťanským demokratov slúžiť ako priestor pre netransparentné praktiky.

Verejnosť, daňoví poplatníci, ale aj naši zahraniční spojenci majú podľa KDH plné právo si overiť a mať istotu, že zvýšené obranné výdavky skutočne posilňujú reálnu obranyschopnosť Slovenskej republiky v rámci NATO a plnia svoj pravý účel.

Práca a mzdy - užitočné rady

Viac k témam: Minister obrany SR, Obranyschopnosť SR, Predseda KDH, Výdavky
Zdroj: SITA.sk – KDH žiada kontrolu obranných výdavkov, Kaliňák má podľa hnutia podať vysvetlenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Author

SITA.sk

Follow Me
Other Articles
Previous

Koniec klietkových chovov v Európskej únii sa priblížil, no ochranári upozorňujú, že to ešte nie je víťazstvo

Next

Nemecko preveruje podozrenie z ruského sabotážneho plánu. Terčom mala byť firma podporujúca Ukrajinu

No Comment! Be the first one.

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Najnovšie články

  • Policajná akcia Obchodník priniesla obvinenia. Jedna osoba skončila vo väzbe
  • Slovensko chce zrýchliť výstavbu veterných parkov. Na východe vzniká prvá akceleračná zóna. Teraz je na rade vláda 
  • Požiar na Kojšovej holi pri Gelnici hasiči dostali pod kontrolu. V ťažkom teréne ešte dohášajú ohniská
  • Sporné dopravné kamery vyvolali politický konflikt. Opozícia žiada odchod ministra Šutaja Eštoka
  • Trump vyhlásil, že Hormuzský prieliv bude „územím USA“. Biely dom neskôr priznal, že išlo o žart
  • Práca vás baví, ale kolektív nie. Oplatí sa kvôli tomu odísť?
  • Prečo si nikdy neobjednávať hotel iba podľa fotografií?
  • Keď partner prestane hovoriť o budúcnosti: 6 otázok, ktoré si treba položiť
  • USA prehodnocujú použitie jadrových zbraní. Nová stratégia má rátať aj s regionálnou vojnou proti Rusku či Číne
  • Švédsko pritvrdilo proti detským gangom: Trestná zodpovednosť už od 14 rokov, mladistvým hrozí až 18 rokov väzenia
Copyright 2026 — Aktualizované.sk. All rights reserved. Blogsy WordPress Theme
Prihlásiť sa