Kňaz údajne podcenil koronavírus a prosil o modlitby, podľa polície ide zrejme o hoax

29. októbra 2020

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje ľudí, aby nepodceňovali koronavírus a možné dôsledky ochorenia COVID-19. Urobila tak vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. V tejto súvislosti zverejnila prípad kňaza, ktorý najprv koronavírus podceňoval a následne prosil o modlitby, pretože sa ním sám infikoval.

„Milí priatelia! Mám veľmi silný zápal pľúc. Hrozia mi aj vážne dôsledky. Prosím o modlitby,“ napísal kňaz v statuse.

V júli pritom uverejnil vo svojom profile populárny príspevok, ktorý uvádzal, že „koronavírus je taká strašná choroba, že sa na ňu musí človek nechať otestovať, aby zistil, či ju má“.

Polícia aj v tejto súvislosti preto vyzýva verejnosť, aby si z prípadu „vzala ponaučenie“. Upozorňuje, že príslušníci polície nedokážu overiť, či sa status o zápale pľúc zakladá na autenticite, vzhľadom na vysoký počet infikovaných na Slovensku. Ako dodávajú, je však možné predpokladať jeho pravosť.

Nie je logické čísla len tak porovnávať, polícia upozorňuje na hoax o počte úmrtí na COVID-19

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia upozorňuje na hoax porovnávajúci počty úmrtí, ktoré môžu súvisieť s chrípkou a ďalšími respiračnými ochoreniami s oficiálne potvrdeným...

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Kňaz údajne podcenil koronavírus a prosil o modlitby, podľa polície ide zrejme o hoax © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*