Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesá

28. júla 2021

28.7.2021 (Webnoviny.sk) – V Nemecku už je proti koronavírusu úplne zaočkovaná polovica populácie. Podľa v stredu zverejnených oficiálnych údajov dosiahol počet úplne zaočkovaných obyvateľov Nemecka v utorok takmer 41,8 milióna, teda 50,2 percenta populácie. Aspoň jednu dávku vakcíny dostalo viac ako 50,8 milióna ľudí, teda 61,1 percenta populácie.

Počty zaočkovaných však stúpajú omnoho pomalšie ako pred niekoľkými týždňami. Zatiaľ čo počas minulého týždňa každý deň podali v priemere takmer 436-tisíc vakcín, v polovici júna to bolo viac ako 800-tisíc.

Viac o téme: Koronavírus

To znepokojuje oficiálnych predstaviteľov v čase, keď počty nakazených opäť pomaly stúpajú v dôsledku šírenia nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu, ktorý už sa stal v krajine dominantným. Kancelárka Angela Merkelová minulý týždeň apelovala na váhajúcich občanov, aby sa dali zaočkovať.

Viac k témam: delta variant koronavírusu, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesá © SITA Všetky práva vyhradené.

Sninčan poslal tisíce eur podvodníkovi, ktorý mu sľuboval prácu v Holandsku

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - O viac ako 3 700 eur prišiel dôverčivý Sninčan, ktorý naletel na podvodnú ponuku sprostredkovania práce. Ako informovala prešovská krajská poli...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*