Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevrat

14. februára 2020

14.2.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká polícia prehľadala objekty v spojitosti s piatimi osobami podozrivými z vytvorenia „pravicovej teroristickej organizácie“, ktorá plánovala vykonať útoky na politikov alebo členov menšín.

Federálni prokurátori uviedli, že piatkové razie sa týkali 13 miest v šiestich spolkových krajinách. Zatiaľ nikoho nezatkli.

Cieľom bolo vykonať prevrat

Piati podozriví údajne v septembri 2019 vytvorili organizáciu s cieľom vykonať prevrat štátneho a sociálneho poriadku v Nemecku, pričom svoj cieľ plánovali dosiahnuť „zatiaľ nešpecifikovanými útokmi proti politikom, žiadateľom o azyl a moslimom, čím chceli vyvolať situáciu podobnú občianskej vojne“.

Ďalších osem podozrivých vyšetrujú

V prípade vyšetrujú aj ďalších osem osôb podozrivých z prísľubu finančnej podpory, poskytnutia zbraní a zúčastnení sa na útokoch.

Pripravte sa na príchod jari jednoducho, doprajte si horčík

25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Dlhé zimné dni, oslabená imunita, menej pestrá strava – to všetko sa podpíše na našom tele počas zimy. Jar už však nie je ďaleko. Na to...

Viac k témam: pokus o útok, teroristická skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajne pravicová organizácia plánovala útoky na politikov a moslimov, cieľom bol štátny prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*