Kremeľ odmieta akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území

28. decembra 2022

28.12.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ zdôraznil, že akýkoľvek „mier“ s Ukrajinou musí vychádzať zo skutočnosti, že ruská armáda neodíde z obsadených území a nevráti kontrolu nad nimi Kyjevu. S odvolaním sa na vyjadrenie hovorcu ruského vodcu Vladimira Putina o tom informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Začnime faktom, že v súčasnosti neexistuje žiadny „mierový plán“ pre Ukrajinu. Ešte raz, nemôže byť žiadny mierový plán pre Ukrajinu, ktorý neberie do úvahy dnešnú realitu ruského územia, ktoré teraz zahŕňa štyri nové oblasti,“ vyjadril sa Dmitrij Peskov podľa ruského prokremeľského webu RBK, odkazujúc na nedávno ilegálne anektované ukrajinské oblasti – Doneckú, Luhanskú, Zaporožskú a Chersonskú, pričom okrem nich Moskva v roku 2014 protiprávne anektovala aj polostrov Krym.

Podľa Peskova nie je možné prijať žiadny plán, ktorý ignoruje tieto „skutočnosti“ vykonštruované Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Donecká ľudová republika, Krym, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremeľ odmieta akýkoľvek mierový plán, ktorý by zahŕňal opustenie štyroch okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*