Kresťanku odsúdili na trest smrti za urážku proroka Mohameda, jej oslobodenie vyvolalo protesty

29. januára 2019

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Pakistanský najvyšší súd zamietol žalobu proti oslobodeniu kresťanky odsúdenej na trest smrti za rúhanie sa. Potvrdil tak svoj skorší rozsudok z októbra minulého roka.

Urazila proroka Mohameda

Ásiju Bíbí odsúdili v roku 2010 na trest smrti za urážku islamského proroka Mohameda počas hádky so susedmi. Žena strávila vo väzení osem rokov a po celú dobu trvala na tom, že je nevinná. Po jej oslobodení ju z bezpečnostných dôvodov zadržiavali na tajnom mieste.

Očakáva sa, že po utorkovom rozsudku Bíbí pre hrozby smrti opustí krajinu. Jej dve dcéry už podľa všetkého z Pakistanu odišli a predpokladá sa, že ich matke tiež udelia azyl v zahraničí.

Násilné protesty

Októbrové oslobodenie Bíbí vyvolalo v Pakistane násilné protesty islamistov, ktorí podporujú prísne zákony o rúhaní sa a ktorí podali aj spomínanú žalobu.

Krajina sa pripravuje na ďalšie protesty. Mnoho duchovných presadzujúcich tvrdú líniu, ktorí sú zodpovední za vlaňajšie nepokoje, však po vládnom záťahu skončilo vo väzení.

Viac k témam: islam, kresťania, súd, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanku odsúdili na trest smrti za urážku proroka Mohameda, jej oslobodenie vyvolalo protesty © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*