Lunter vyzval na férovú predvolebnú kampaň, šírenie dezinformácií kraju nepomôže

12. augusta 2022

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – K férovej kampani v piatok vyzvali kandidátov na župana a krajských poslancov zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Šírenie nepravdivých informácií

V spoločnej výzve predseda BBSK Ján Lunter a predsedovia všetkých poslaneckých klubov v zastupiteľstve BBSK reagujú hlavne na vyjadrenia kandidáta na župana, riaditeľa SAD Zvolen Adriana Polónyho o nečerpaní eurofondov krajom.

Predstavitelia vedenia kraja a poslaneckých klubov sú pripravení predložiť odpočet svojej práce na konci volebného obdobia.

„Obraciame sa na všetkých kandidátov na predsedu BBSK a poslancov BBSK vo voľbách 2022 s výzvou, aby všetci viedli férovú kampaň. Aby navzájom súťažili realistické projekty a nové myšlienky. Aby volebná kampaň 2022 nebola osobná, ale programová. Aby kandidáti a kandidátky neškodili nášmu kraju tým, že budú šíriť medzi ľudí nepravdivé informácie,“ vyzval župan a zástupcovia poslaneckých klubov.

Kotleba zablokoval čerpanie eurofondov

„Budeme skladať účty a sme presvedčení, že po piatich rokoch korektnej spolupráce v orgánoch BBSK a porozumení pre dôležité priority kraja vieme predložiť mnohé dobré výsledky v oblasti rekonštrukcií ciest, investícií do školstva a sociálnych služieb a ďalších oblastí. Tešíme sa tiež rovnomernej podpore projektov na území celého kraja, ktoré sme spoločne presadzovali a strážili,“ uviedli v spoločnej výzve predstavitelia BBSK, ktorí sú si vedomí toho, že výsledky budú podrobené kontrole občanov a voličov.

Je pravdou, že v roku 2017 čerpal BBSK eurofondy vo výške nula eur. „A je faktom, že po piatich rokoch spoločné úsilie zastupiteľstva BBSK, vedenia BBSK, centrálnych orgánov na Slovensku a orgánov Európskej komisie prinieslo do kraja viac ako 80 miliónov eur z európskych fondov,“ dodávajú zástupcovia župy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), Predvolebná kampaň, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Lunter vyzval na férovú predvolebnú kampaň, šírenie dezinformácií kraju nepomôže © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*