Mesto Prešov reaguje na trvajúce chladné počasie, deťom v núdzi poskytne teplé jedlo

29. januára 2019

PREŠOV 29. januára (WebNoviny.sk) – Mesto Prešov zareagovalo na pretrvávajúce chladné počasie a rozhodlo sa poskytovať deťom z rodín v núdzi teplé jedlo.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, ústretovosť mesta môžu tieto deti využiť do konca februára, počas pracovných dní v čase od 13. do 14. hodiny.

„Deťom, ktorých rodiny sa ocitli v núdzi, a ktoré často stretávame v skromnom oblečení na ulici či v okolí nákupných centier, sme počas týchto mrazivých dní zabezpečili bezplatné podávanie teplej polievky, chleba, teplého čaju aj sladkostí v jedálni Územného spolku Slovenského Červeného kríža,“ informovala vedúca Odboru sociálnych služieb Mestského úradu v Prešove Mária Humeníková s tým, že budova spolku sa nachádza na Jarkovej ulici 45.

Ako dodala, o tejto pomoci mesta sa deti a ľudia v núdzi dozvedajú od pracovníkov odboru, mestských policajtov, ale aj ďalších ľudí, ktorí sa s nimi stretávajú.

„Bezplatné polievky pre deti, ktorých rodiny sú v núdzi, sú pilotným projektom, ktorým mesto Prešov zareagovalo na aktuálne nepriaznivé počasie. V prvých dňoch túto službu, ktorú mesto do konca februára zabezpečilo, využilo od jedného do šesť klientov,“ dodala Peknušiaková.

Viac k témam: pomoc v núdzi, zima
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Prešov reaguje na trvajúce chladné počasie, deťom v núdzi poskytne teplé jedlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*