Mimoriadna správa! Slovenskí vedci vynašli liek na koronavírus, idú s ním do sveta

11. júna 2021

Prelomový úspech sa podaril slovenským vedcom, ktorí tak pomôžu v boji proti koronavírusu celému svetu.

Spoločnosť AXON Neuroscience sa začal v apríli 2020 venovať v spolupráci so SAV vývoju lieku proti koronavírusu. A to sa im podarilo! Ten totiž dokáže obmedziť šírenie vírusu v tele a teda slúži aj ako prevencia.
Vedci sa však zaoberajú aj vývojom lieku, ktorý je účinný voči všetkým mutáciám koronavírusu, ktoré zatiaľ testovali.

„S vakcínou sme stále v predklinickej fáze, pretože sme v istom čase prepriahli a začali sa viac venovať terapeutickým protilátkam, s ktorými sme kompletne ukončili predklinickú fázu,“ povedal pre startitup vedecký riaditeľ AXON Norbert Žilka.

Spoločnosť okamžite po úspechu chce svoj prelomový liek odprezentovať svetu. Preto sa zúčastní už v týchto dňoch aj biotechnologickej konferencii BIO Digital. Michal Fresser, CEO firmy AXON, predstaví program spoločnosti v oblasti boja proti COVID-19 – monoklonálnu protilátkovú terapiu proti COVID-19 druhej generácie pod názvom ACmab1.

Strana Hlas bude bohatšia o nového člena, Róbert Suja bude zodpovedný za jednu z nosných tém

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Do strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vstupuje ...

Ako uvádza startitup, v porovnaní s dostupnými protilátkovými terapiami prvej generácie, ACmab1 potvrdzuje v testoch vysokú mieru účinnosti na všetkých nových variantoch koronavírusu.

ACmab1 obsahuje dve protilátky vytvorené hybridómovou technológiou. Práve tieto dve protilátky majú silnú väzbu na rôzne varianty vírusu, takže inhalačné podávanie liečiva umožní výrazne znížiť množstvo podávaných protilátok.

„Je pre nás veľkým potešením, že môžeme prezentovať náš COVID-19 program na konferencii BIO Digital. Naša protilátková terapia proti COVID-19 vo všetkých testoch potvrdila svoj obrovský terapeutický potenciál,“ skonštatoval Michal Fresser, CEO Axon Neuroscience.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*