Minister Lajčák príde o tri mesačné platy, v majetkovom priznaní neuviedol vlastníctvo domu

28. januára 2019

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák musí zaplatiť pokutu vo výške troch mesačných platov za neúplné majetkové priznanie. V pondelok o tom rozhodol parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Lajčák neuviedol do priznania vlastníctvo 1/6 rodičovského domu, ktorý získal v dedičskom konaní.

Výbor sa zaoberal jeho prípadom už v decembri 2018, ale vtedy konanie v jeho veci prerušil, keďže poslanec Peter Kresák upozornil, že podľa zákona sa konanie proti verejnému funkcionárovi zastavuje, akonáhle sa vzdá funkcie.

Lajčák bol vtedy v demisii, ktorú podal prezidentovi SR. Väčšina členov výboru sa vtedy zhodla, že situácia v súvislosti s jeho verejnou funkciou je v súčasnosti nejasná.

Viac k témam: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Lajčák príde o tri mesačné platy, v majetkovom priznaní neuviedol vlastníctvo domu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*