Minister zahraničných vecíprijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Meucciho

5. mája 2021

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) dnes prijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Gabriele Meucciho. Ten po viac ako štyroch rokoch končí svoju diplomatickú misiu na Slovensku. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Pána veľvyslanca som prijal v predvečer mojej oficiálnej návštevy Talianska vo funkcii ministra. Už zajtra cestujem do Ríma, kde ma čakajú rokovania s mojím rezortným partnerom Luigim Di Maiom a so štátnym tajomníkom pre európske záležitosti Vincenzom Amendolom,“ povedal Korčok.

Dodal, že SR spájajú s Talianskom priateľské vzťahy, ktoré sú podopreté veľmi dobrou ekonomickou spoluprácou. Taliansko je 7. najvýznamnejším investorom na Slovensku a vzájomné ekonomické vzťahy majú dlhodobo priaznivý vývoj.

Korčok vo štvrtok 6. mája odcestuje na pracovnú cestu do Talianska. V Ríme sa stretne s ministrom zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Luigim Di Maiom a so štátnym tajomníkom pre európske záležitosti Vincenzom Amendolom.

Tohtoročný GLOBSEC prebehol bez Covid incidentu vďaka špeciálne prepojenému testovaniu a riadeniu vstupu

23.6.2021 (Webnoviny.sk) - GLOBSEC 2021 sa ako prvá medzinárodná konferencia na najvyššej úrovni mohla uskutočniť v tomto roku naživo vďaka špeciálne vytvorenému ...

Viac k témam: diplomacia
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister zahraničných vecíprijal končiaceho talianskeho veľvyslanca Meucciho © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*