Ministerstvo vnútra obstaráva pre potreby policajných laboratóríi prístroje za viac ako pol milióna eur

4. júla 2020

4.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra v rámci projektu Mikrodak obstaráva prístrojové vybavenie na analýzu DNA. Ako sa ďalej uvádza na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie prístrojov odhadujú na 538 640 eur bez DPH.

„Predmetom zákazky je dodanie nového laboratórneho prístrojového vybavenia s príslušenstvom, určeného na výkon expertíznej činnosti v oblasti analýzy DNA vrátane služieb súvisiacich s dopravou na miesta dodania, inštalácia a uvedenie prístrojov do prevádzky, overenie funkčnosti, zaškolenie obsluhy, dodanie technickej dokumentácie a poskytnutie záručného servisu,“ uvádza rezort. Záujemcovia o dodanie vybavenia môžu rezortu predkladať ponuky do 23. júla.

V rámci obstarávania plánuje ministerstvo pre potreby policajných laboratóríi zabezpečiť napríklad laboratórnu centrifúgu s príslušenstvom, špeciálne pipety, špeciálne svietidlá alebo takzvaný fluorescenčný mikroskop pre vyhľadávanie spermatických a iných biologických stôp.

„Nákup nového laboratórneho prístrojového vybavenia sa realizuje v rámci projektu Mikrodak, ktorého hlavným cieľom je zriadenie nového špecializovaného pracoviska na genetickú analýzu s využitím laserovej mikrodisekcie. Nové prístrojové vybavenie umožní rozvoj detekčných nástrojov a metód v oblasti analýzy DNA a zvýši efektívnosť a účinnosť výkonu analýzy DNA na pracoviskách Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru,“ uviedlo ministerstvo.

Dôležitá správa! Matovič: Deti budú musieť nosiť rúška aj v školách

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič je zástancom toho, aby žiaci v školách nosili rúška. Podľa prem...

Viac k témam: laboratóriá, Mikrodak, obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra obstaráva pre potreby policajných laboratóríi prístroje za viac ako pol milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*