Ministerstvo zahraničia sa ohradilo proti špekuláciám v denníku NY Times, vyzvalo Fica na podporu teritoriálnej integrity Ukrajiny

18. januára 2022

18.1.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ SR) odmieta „špekulácie“ zverejnené v americkom denníku The New York (NY) Times. Pre agentúru SITA tak reagovalo na pondelkové vyjadrenia predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica.

Predstavitelia americkej administratívny, ktorých oslovil NY Times, podľa Fica povedali, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom môžu zahŕňať výcvik v susedných krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO, teda Poľsko, Rumunsko a Slovensko. Akékoľvek diskusie na túto tému poprelo aj ministerstvo obrany.

„Zároveň však vyzývame politikov a konšpirátorov na Slovensku, aby sa viac ako vykonštruovaným tvrdeniam v tlači a strašeniu dohodou s USA venovali tomu, čo je pre záujem SR dôležité – a to je suverenita a nezávislosť Ukrajiny ako nášho bezprostredného suseda,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí. Vyzvalo tiež Roberta Fica, aby sa jednoznačne vyjadril k hrozbe, ktorej je vystavená Ukrajina a jednoznačne a bez zahmlievania podporil jej teritoriálnu integritu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia sa ohradilo proti špekuláciám v denníku NY Times, vyzvalo Fica na podporu teritoriálnej integrity Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*