Možností na jarnú lyžovačku pred Veľkou nocou ubudlo, otvorených je už len niekoľko areálov

25. marca 2024

25.3.2024 (SITA.sk) – V poslednom marcovom týždni, ktorý uzavrú veľkonočné sviatky, sa na Slovensku dá lyžovať už iba v niektorých strediskách. Ide o areály v najvyšších polohách vo Vysokých, v Nízkych a Západných Tatrách, ako aj v Malej Fatre a Kysuckých Beskydách.

Deväť otvorených lyžiarskych centier

Podľa turistického portálu Holiday Info zo stovky lyžiarskych centier zostalo otvorených ešte deväť, pričom k dispozícii je 42 lanoviek a vlekov, čo je desatina z ich celkového počtu. Lyžiari môžu využívať trate v dĺžke 66 kilometrov, čo je zhruba 17 % z pôvodnej dĺžky všetkých tratí takmer 400 kilometrov počas hlavnej zimnej sezóny.

Dobré podmienky na lyžovanie

Veľmi dobré podmienky na lyžovanie sú stále v piatich strediskách v Nízkych a vo Vysokých Tatrách. Jasná sever má 30 až 60 centimetrov snehu, Jasná juh 60, Tatranská Lomnica, vrátane Skalnatého plesa a Lomnického sedla, hlási 40 až 120, Štrbské Pleso 40 až 50 centimetrov. Veľmi dobré podmienky sú aj v areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese s 30 centimetrami.

Dobré podmienky sú v lokalite Roháče-Spálená v Západných Tatrách, kde je 50 až 70 centimetrov snehu, a tiež v stredisku Vrátna – Chleb v Malej Fatre so 40 centimetrami, kde sa lyžuje len koncom týždňa, aktuálne od štvrtka do nedele. Obmedzené podmienky boli v areáloch Žiar – Dolinky v Západných Tatrách a Veľká Rača v Kysuckých Beskydách.

Viac k témam: Malá Fatra, Nízke Tatry, otvorené strediská, podmienky na lyžovanie, Turizmus, Vysoké Tatry, Západné Tatry
Zdroj: SITA.sk – Možností na jarnú lyžovačku pred Veľkou nocou ubudlo, otvorených je už len niekoľko areálov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*