Muž požiadal o príspevky na osobnú asistenciu, podvodníkovi vyplatili desaťtisíce eur

13. septembra 2019

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Obvineniam zo subvenčného podvodu čelí 45-ročný muž z Baškoviec v okrese Humenné. Podľa polície na humenskom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny niekoľkokrát požiadal o príspevok na kompenzáciu, v tomto prípade o osobnú asistenciu. Neoprávnene mu vyplatili viac ako 44 500 eur.

Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, osoba poberajúca príspevky vykazovala peňažný príspevok na osobnú asistenciu aj na osoby, ktoré túto činnosť vôbec nevykonávali.

Obvinený muž uvádzal päť mužov ako osobných asistentov, traja z nich o ničom vôbec nevedeli. Dvaja síce boli nejaký čas v tejto pozícii, no požadované finančné prostriedky nedostali. Obvinenému v prípade dokázania viny za tento zločin hrozí trest na tri až desať rokov. Stíhaný je na slobode.

Viac k témam: podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž požiadal o príspevky na osobnú asistenciu, podvodníkovi vyplatili desaťtisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Riziko brexitu bez dohody podľa Junckera zostáva veľmi reálne, europoslanci rokujú o dôsledkoch

18.9.2019 (Webnoviny.sk) - Riziko, že Veľká Británia opustí Európsku úniu (EÚ) bez dohody, zostáva "veľmi reálne". V stredu to uviedol predseda Európskej komisie...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*