Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou roka

23. mája 2020

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková sa podľa magazínu Forbes stala najlepšie zarábajúcou športovkyňou planéty.

Dvadsaťdvaročná Japonka, ktorej aktuálne patrí 10. priečka v singlovom rebríčku WTA a na svojom konte má dva grandslamové tituly, za ostatný rok zarobila 37,4 milióna USD.

Uvedená suma je novým rekordom medzi ženami, ten predchádzajúci držala ruská tenistka Maria Šarapovová so sumou 29,7 milióna USD.

V rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov bez rozdielu pohlavia patrí Osakovej 29. pozícia, americkej tenistke Serene Williamsovej patrí 33. priečka.

Jarná ITAPA: Mestá budúcnosti – Najprv testujte funkčnosť inovácií v praxi, až potom obstarávajte

5.6.2020 (Webnoviny.sk) - Posledný blok konferencie Jarná ITAPA 2020 sa pozrel podrobnejšie na to, ako mestá a obce riešia svoj rozvoj a s akými problémami sa str...

Aj Williamsová, ktorá bola medzi ženami na čele v ostatncýh štyroch edíciách rebríčka, v hodnotenom období zarobila viac, ako bolo doterajšie maximum Šarapovovej, za dvanásť mesiacov si polepšila o 36 miliónov USD.

Dve ženy sa do rebríčka stovky najlepšie zarábajúcich športovcov dostali prvýkrát od roku 2016.

Viac k témam: najlepšie zarábajúca športovkyňa, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*