Národniari sú podľa Danka pri ústavných sudcoch a ich voľbe pripravení na viacero variánt

17. júna 2019

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) je pripravená pri voľbe ústavných sudcov na rôzne varianty. Uviedol to na pondelňajšom tlačovom brífingu jej predseda Andrej Danko, ktorý pripomenul, že po utorňajšom stretnutí s novou prezidentkou Zuzanou Čaputovou bude v tejto téme múdrejší.

„Ja budem zajtra múdrejší. Mám prvé pracovné stretnutie s prezidentkou a budem sa jej pýtať, ako bude postupovať pri menovaní či nemenovaní ústavných sudcov. Nie je to príjemná situácia. Ja nemám problém, aby SNS volila chýbajúcich sudcov. Rešpektujeme však koaličné dohody a sme pripravení na rôzne varianty. Hovorím za seba, že treba sudcov dovoliť. Ako budeme postupovať rozhodne poslanecký klub, ale ja som za to, aby sa tento problém nenaťahoval,“ povedal Danko.

Podľa stanoviska predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, po zasadnutí Koaličnej rady nemá Národná rada SR dôvod voliť sudcov, kým nevymenuje prezidentka ďalších troch kandidátov.

Viac o téme: Voľba ústavných sudcov

Viac k témam: Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Slovenskej národnej strany (SNS), predseda strany Smer-SD, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Národniari sú podľa Danka pri ústavných sudcoch a ich voľbe pripravení na viacero variánt © SITA Všetky práva vyhradené.

Video: V Barcelone pokračujú protesty Kataláncov, došlo aj k zrážkam s políciou

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - V Barcelone a iných katalánskych mestách vyšli v piatok už piaty deň po sebe do ulíc státisíce ľudí na protest proti vysokým trestom pre katal...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*