Nemecko sprísňuje pravidlá pre deportácie migrantov, hrozí pokutami aj väzením

17. apríla 2019

BERLÍN 17. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecká vláda odsúhlasila súbor opatrení, ktorými neúspešným žiadateľom o azyl sťažuje vyhnúť sa deportácii. Ako v stredu uviedol nemecký minister spravodlivosti Horst Seehofer, kabinetom odsúhlasený balík sa zameriava na ľudí, ktorí vyčerpali všetky zákonné možnosti na získanie azylu.

Ľudia, ktorí sa pokúsia skryť svoju skutočnú identitu, môžu skončiť vo väzení. Pokute zase môžu čeliť tí, ktorí si neobnovia svoje stratené cestovné dokumenty. Úrady tiež na približne tisíc zdvojnásobia počet väzenských miest určených pre ľudí v procese deportácie.

Minulý rok deportovalo Nemecko približne 25-tisíc ľudí, čo je niečo vyše desatiny z celkového počtu nariadených deportácií. Ľuďom, ktorí získali azyl alebo podobný status v inej krajine Európskej únie, avšak snažia sa usadiť v Nemecku, nebudú podľa nových pravidiel priznané sociálne dávky.

Viac k témam: deport, deportovanie, pokuty, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko sprísňuje pravidlá pre deportácie migrantov, hrozí pokutami aj väzením © SITA Všetky práva vyhradené.

Matovič považuje snahy Kisku získať Remišovú do jeho novej strany za podraz

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič považuje snahy exprezidenta Andreja Kisku získať Veroniku Remi...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*