Nepodľahnite ilúzii že ide o neopakovateľnú ponuku, pri výpredajoch buďte obozretní

26. novembra 2022

26.11.2022 (Webnoviny.sk) – Pri využívaní zliav počas nadchádzajúcich výpredajov známych pod názvom “Black Friday“ a “Cyber Monday“ by spotrebitelia mali byť obozretní a vyhnúť sa výpredajovým nástrahám. Ako upozorňuje Európske spotrebiteľské centrum v SR pod Ministerstvom hospodárstva SR, medzi základné rady patrí overenie, či ide o bezpečný e-shop, porovnanie ceny vybraného výrobku vo viacerých e-shopoch ešte pred jeho kúpou či odolanie nátlaku a nepodľahnutie ilúzii, že ide o neopakovateľnú ponuku.

Európske spotrebiteľské centrum okrem iného odporúča, aby si zákazníci vyhľadali recenzie na e-shopy a overili si ich adresu pomocou online mapových služieb. „Buďte pozorní a každú kúpu si dobre rozmyslite. Ak obchodník skrýva svoju identitu, niečo zrejme nie je v poriadku,“ radí spotrebiteľom. Veľmi častým javom je umelé navyšovanie ceny pred výpredajom. Pred nákupom je preto vhodné využiť internetové porovnávacie služby a pozerať sa na konečnú cenu vrátane nákladov na doručenie, nie na výšku zľavy.

Viac k témam: Black friday, Cyber monday
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepodľahnite ilúzii že ide o neopakovateľnú ponuku, pri výpredajoch buďte obozretní © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*