Nitriansky poslanci schválili zákaz herní a kasín, z mesta však nezmiznú naraz

14. júna 2019

NITRA 14. júna (WebNoviny.sk) – Nitrianski mestskí poslanci v piatok na mimoriadnom zastupiteľstve schválili úplný zákaz herní a kasín na území mesta.

Urobili tak na základe petície za zákaz hazardu, ktorú podpísalo viac ako 23-tisíc ľudí. Z 31 mestských poslancov bolo prítomných 25, z toho 24 hlasovali za a jeden sa zdržal.

Herne a kasína nezmiznú z Nitry naraz, ale postupne, ako im budú končiť licencie. Nové licencie už prevádzkovateľom mesto neudelí.

„Dnes (v piatok, pozn. red.) sa nám podarilo schváliť všeobecne záväzné nariadenie o zákaze hazardu. Chcem sa poďakovať všetkým 24 poslancom, ktorí hlasovali za, je to vypočutie hlasu ľudu,“ povedal na brífingu po zastupiteľstve primátor Nitry Marek Hattas.

Foto: Pri výkopových prácach v Rožňave došlo k masívnemu úniku plynu, evakuovali desiatky ľudí

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hasiči v týchto chvíľach zasahujú v Rožňave na železničnom priecestí, kde pri výkopových prácach poškodili plynové potrubie, pričom následne za...

Zdôraznil, že petícia za zákaz hazardu je najväčšou petíciou, aká kedy v Nitre bola. Podpísalo ju 23 082 ľudí, teda 35 percent občanov nad 18 rokov s trvalým pobytom v Nitre. Pre úspešnosť petície treba vyzbierať 30 percent podpisov.

Viac k témam: herňa, kasíno, primátor Nitry
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitriansky poslanci schválili zákaz herní a kasín, z mesta však nezmiznú naraz © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*