Obce v okolí Trnavy zásobujú seniorov respirátormi FFP2, niektoré rozdávajú aj vitamíny

27. februára 2021

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Obce v okolí Trnavy začali seniorov zásobovať nielen respirátormi FFP2, ale aj vitamínmi. Obec Cífer rozdáva obyvateľom vo veku nad 62 rokov okrem respirátorov aj výživový doplnok, ktorý obsahuje vitamíny C, D a zinok.

Ide o produkt spoločnosť, ktorá v Cíferi dlhodobo pôsobí, obci ho dodala za zvýhodnených podmienok. Balíček dostane podľa starostu Maroša Sagana približne tisíc obyvateľov s trvalým pobytom v obci.

Chránia najzraniteľnejších

Seniori si balíčky preberali v piatok 26. a v sobotu 27. februára. Kto tak neurobil, tomu na budúci týždeň prinesú výživový doplnok domov.

Suchá nad Parnou obyvateľom nad 63 rokov doručila balíčky, v ktorých boli tri respirátory FFP2, vitamín C a D. Dostať ich môže viac ako 400 obyvateľov obce. Obec tento krok vysvetľuje tak, že chce chrániť najzraniteľnejších.

NAKA vypočúva exministra Jahnátka, výsluch sa môže týkať prípadu Očistec

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala s výsluchom bývalého ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka (vtedy Smer-SD). Ako informoval spravoda...

Medzi prvými boli Bučany

V Leopoldove dostali seniori nad 65 rokov po päť kusov respirátorov a k tomu trojmesačnú dávku vitamínu D.

Väčšina dedín v okrese Trnava zásobuje seniorov respirátormi, prípadne špeciálnymi rúškami na opakované použitie.

Medzi prvými bola obec Bučany, ktorá poskytla ľuďom nad 65 rokov po päť kusov respirátorov a rúško s nanomembránou, postupne sa pridávali aj ďalšie obce.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Obce v okolí Trnavy zásobujú seniorov respirátormi FFP2, niektoré rozdávajú aj vitamíny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*