Odklad brexitu znamená porážku, vyhlásil Boris Johnson a chce dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode

12. júna 2019

LONDÝN 12. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý minister zahraničných vecí a exstarosta Londýna Boris Johnson sa neusiluje o brexit „bez dohody„. Vyjadril sa tak v stredu na začiatku svojej kampane v rámci súboja o kreslo šéfa Konzervatívnej strany.

Odklad brexitu znamená porážku

Ponechanie takejto možnosti na stole však považuje za „dôležitý nástroj rokovaní„, keďže Spojené kráľovstvo podľa neho „musí dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode, ako je tá súčasná„.

Dodal tiež, že Británia musí opustiť európsky blok do 31. októbra. „Odklad znamená porážku, odklad znamená Corbyna,“ vyhlásil Johnson v odkaze na šéfa opozičných labouristov Jeremyho Corbyna.

Johnson je považovaný za favorita

Johnson je považovaný za favorita v súboji o funkciu lídra britských konzervatívcov, o ktorú sa usiluje celkovo desať kandidátov.

Video: Tropická búrka Krosa sa prehnala Japonskom, vyžiadala si rozsiahle evakuácie aj rušenie letov

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Krosa, ktorá sa prehnala časťami Japonska, si vyžiadala najmenej jednu obeť a 49 zranených. Informovala o tom vysielacia stanica...

Je medzi nimi napríklad súčasný šéf diplomacie Jeremy Hunt, minister životného prostredia Michael Gove či minister vnútra Sajid Javid. Víťaz nahradí Theresu Mayovú aj na premiérskom poste a čaká ho neľahká úloha vyriešenia krízy týkajúcej sa brexitu.

Mayová oficiálne odstúpila z čela Konzervatívnej strany v piatok, avšak zostáva premiérkou, až kým nevyberú jej nástupcu.

Mayová oznámila rezignáciu už koncom mája, pričom vyjadrila hlbokú ľútosť nad tým, že sa jej nepodarilo vyviesť krajinu z Európskej únie. Proces výberu jej nástupcu by sa mal skončiť v druhej polovici júla. Prvé kolo zo série tajných hlasovaní sa uskutoční už vo štvrtok.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Odklad brexitu znamená porážku, vyhlásil Boris Johnson a chce dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*