Prezident Kiska každý mesiac prerozdeľoval svoj mesačný plat rodinám v núdzi

12. júna 2019

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska má za sebou posledné oficiálne prijatie v Prezidentskom paláci.

V stredu privítal charitatívne organizácie, s ktorými počas svojho mandátu spolupracoval pri prerozdeľovaní svojho platu rodinám v núdzi.

Peniaze išli stovkám rodín

Pri výbere rodín mu pomáhali charitatívne organizácie ako Liga proti rakovine, Plamienok, Dobrý anjel, Úsmev ako dar či Organizácia muskulárnych dystrofikov.

„Rozdelili sme takmer 300-tisíc eur približne 600 konkrétnym rodinám,“ povedal Kiska vo svojom príhovore pred zástupcami charít. Ako s úsmevom dodal, predstavitelia z Dobrého anjela nestihli prísť, ale môže ich zastúpiť on ako zakladateľ tejto organizácie.

Aktuálne: V Rakúsku opäť hlásia veľké množstvo nakazených, hovoria o druhej vlne

Trojciferný denný nárast počtu infikovaných v krajine nezaznamenali už niekoľko týždňov, informuje agentúra APA. ...

V mene zúčastnených vystúpila Eva Kováčová z Ligy proti rakovine. „Prácu v neziskovom sektore si ľudia nevšímajú, pokiaľ ju nepotrebujú. Vy ste si nás všimli,“ povedala s tým, že ľudia pracujúci v neziskovkách či mimovládkach netúžia po ohodnotení, len po troche porozumenia. „Nie je podstatná výška sumy, ale ochota. Tí ľudia dostali vieru, že na nich niekto myslí,“ povedala prezidentovi.

Choroba by nemala uvrhnúť ľudí do chudoby

Kiska pripomenul, že Slovensko sa nemôže označovať ako sociálny štát, keď sa nevie postarať o najzraniteľnejšie skupiny, ako deti v domovoch či seniorov.

Choroba by nemala uvrhnúť ľudí do chudoby, bohužiaľ, niekedy sa tak deje, dodala končiaca hlava štátu. Predstaviteľom neziskoviek povedal, že ich práca, pomoc, energia a ochota sa nedá vyčísliť. Predstavitelia charitatívnych organizácií aj Kiska vyjadrili nádej, že spolupracovať budú aj v budúcnosti.

Prezidentovi Andrejovi Kiskovi sa končí mandát v sobotu 15. júna. Nahradí ho Zuzana Čaputová. Kiska avizuje vstup do straníckej politiky, kontúry svojej strany chce predstaviť v pondelok 17. júna.

Viac o téme: Inaugurácia Zuzany Čaputovej

Viac k témam: Dobrý anjel, inaugurácia prezidenta, Inaugurácia Zuzany Čaputovej, Liga proti rakovine, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, prezident Slovenskej republiky, Úsmev ako dar
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska každý mesiac prerozdeľoval svoj mesačný plat rodinám v núdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*