Opitý cestný pirát na sanitke unikal pred policajtmi, naháňačku zastavilo až deväť výstrelov (foto)

18. februára 2020

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Štyri varovné výstrely a deväť mierených striel použili policajti pri pondelkovom zásahu na ceste medzi Sučanmi a Martinom na zastavenie opitého vodiča riadiaceho vozidlo záchrannej služby. Agentúru SITA o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„Vodič nekoordinovaným spôsobom jazdy upútal pozornosť policajnej hliadky, ktorá sa rozhodla ho zastaviť a skontrolovať. Na znamenie na zastavenie vodič nereagoval, naopak, zvýšil rýchlosť a snažil sa hliadke utiecť. Počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov, ktorí boli nútení sa vyhnúť. Na zastavenie unikajúceho vozidla použili policajti varovné výstrely a streľbu mierenú na zadné pneumatiky,“ uviedla k zásahu Balogová.

Vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,99 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,06 promile.

„Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline 48-ročného Tibora zo Sučian obvinil z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Zároveň spracoval aj návrh na vzatie obvineného do väzby. Okolnosti prípadu sú naďalej predmetom vyšetrovania,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Aktualizované (pondelok): Poznáme lokalizáciu novo nakazených Slovákov na koronavírus

Z nedele na pondelok sme na Slovensku zaznamenali 22 nových prípadov nákazy na koronavírus. Muž (24)- Okr...

Viac k témam: cestný pirát, naháňačka s policajtmi
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý cestný pirát na sanitke unikal pred policajtmi, naháňačku zastavilo až deväť výstrelov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*