Pápež František prvýkrát v histórii prišiel do Iraku, počas pandémie chce podporiť kresťanov (video)

5. marca 2021

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František v piatok pricestoval na historickú návštevu Iraku. Jej cieľom je priniesť uprostred pandémie koronavírusu posolstvo nádeje pre postupne sa zmenšujúcu kresťanskú komunitu.

Plánovanie pontifikovej cesty do Iraku trvalo niekoľko mesiacov. František sa stal prvým pápežom, ktorý navštívil tento štát. V úvode irackého pobytu sa zastaví v metropole Bagdad, kde prednesie príhovory a odslúži omše v tamojších kresťanských kostoloch. Neskôr chce navštíviť aj mestá Nadžaf, Ur, Arbíl či Mosul.

Prítomnosťou v približne 38-miliónovom Iraku chce pápež František podporiť tamojších kresťanov. Mnohí ušli z krajiny počas konfliktov, ktoré nasledovali po invázii Američanov do Iraku v roku 2003.

Pred spomenutou inváziou, ktorá zvrhla diktátora Saddáma Husajna, žilo v Iraku takmer 1,5 milióna kresťanov. V súčasnosti ich podľa odhadov cirkevných predstaviteľov zostalo už iba niekoľko stotisíc alebo dokonca menej.

Sulík volá po prehodnotení testovacej stratégie, nájsť pozitívneho stojí šialené peniaze (video)

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ...

Viac k témam: COVID-19, Irak, Koronavírus, pápež
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František prvýkrát v histórii prišiel do Iraku, počas pandémie chce podporiť kresťanov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*