Pellegrini vylúčil akúkoľvek koalíciu s kotlebovcami a ak Smer-SD vyhrá voľby, chce byť premiérom

13. októbra 2019

13.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ak strana Smer-SD na budúci rok vyhrá parlamentné voľby, bude sa Peter Pellegrini (Smer-SD) uchádzať o post premiéra.

Uviedol to v relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom. Zároveň potvrdil, že Robert Fico (Smer-SD) bude kandidovať z druhé miesta kandidátky.

O volebnej kandidátke strany Smer-SD

Predseda vlády SR súčasne v relácii vylúčil, že by v budúcnosti strana Smer tvorila akúkoľvek koalíciu s Ľudovou stranou Naše Slovensko Mariana Kotlebu.

„Ako volebný líder sa budem uchádzať o najvyššiu politickú funkciu. Ak by Smer-SD vyhral voľby, uchádzal by som sa teda o pozíciu premiéra. Na skladanie kandidátky je ešte čas a ešte budeme o tom diskutovať. Žiadna kontroverzná osoba na nej nebude, ale dnes tu nebudem kádrovať jednotlivé mená,“ povedal Pellegrini.

Montreal naďalej ráta s Tatarom, klub by výmenou svojej hviezdy nezískal

5.4.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar má reálne šancu, že si ho v ...

Podozrenia voči sudcom a sudkyniam

Predseda vlády hodnotil aj podozrenia voči niektorým sudcom a sudkyniam, vrátane bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktoré vyplývajú z údajnej komunikácie obvineného podnikateľa Mariana K. cez aplikáciu Threema.

Pellegrini tvrdí, že o možnom protiprávnom konaní v justícii nevedel. Sám je za to, aby boli sudcovia, ktorí páchali trestnú činnosť, exemplárne potrestaní.

„Pokiaľ sa potvrdia informácie, tak platí padni, komu padni. Nikoho nechránim ani nikoho neobhajujem. Prechádzame takou ďalšou fázou. Slovensko v 90. rokoch minulého storočia trpelo pôsobením mafiánskych skupín a teraz prichádza doba, že je potrebné sa zrejme vysporiadať s ľuďmi, ktorí si myslia, že sú nad zákonmi. Povyzliekajme tých sudcov z talára, ak pochybili. Spravodlivosť jednoducho musí platiť pre všetkých,“ dodal premiér.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, podpredseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini vylúčil akúkoľvek koalíciu s kotlebovcami a ak Smer-SD vyhrá voľby, chce byť premiérom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*