Piráti po viac ako 20 dňoch prepustili posádku unesenú pri Kamerune, členovia boli v dobrom stave

22. januára 2020

22.1.2020 (Webnoviny.sk) – Osem členov posádky gréckeho tankeru sa podarilo oslobodiť viac než 20 dní po únose ozbrojencami pri pobreží Kamerunu. Informovala o tom v stredu grécka vláda. Posádku uniesli piráti 31. decembra z tankeru Happy Lady, ktorý kotvil dve námorné míle od prístavu Limbo. Medzi unesenými námorníkmi boli piati Gréci, dvaja Filipínci a jeden Ukrajinec.

Podľa vlády ich únoscovia prepustili v stredu ráno po „úspešnom skončení rokovaní“. Gréci vo veku 21 až 45 rokov, medzi ktorými je aj kapitán, sú v dobrom zdravotnom stave a po návrate domov podstúpia lekárske prehliadky.

Nie je jasné, či ozbrojenci žiadali o výkupné, čo býva pri prepadoch obchodných lodí na západe Afriky pravidlom. Tanker Happy Lady dlhý 183 metrov je určený na prepravu chemikálií alebo ropných produktov.

Viac k témam: piráti
Zdroj: Webnoviny.sk – Piráti po viac ako 20 dňoch prepustili posádku unesenú pri Kamerune, členovia boli v dobrom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Počas epidémie narastá domáce násilie. Ak ste sa stali obeťou, nahláste to

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Hoci na území SR nebol doteraz zaznamenaný výrazný nárast trestnej činnosti súvisiacej s domácim násilím v časoch karantény, podľa ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*