Počas hudobného festivalu Astroworld v Houstone zomrelo v tlačenici niekoľko ľudí

6. November 2021

6.11.2021 (Webnoviny.sk) – Najmenej osem ľudí zomrelo a niekoľko ďalších utrpelo zranenia v tlačenici na hudobnom festivale Astroworld v texaskom Houstone.

Tlačenica vypukla v piatok krátko po 21:00 miestneho času počas vystúpenia rappera Travisa Scotta, uviedol na tlačovej konferencii náčelník mestských hasičov Samuel Peňa.

Šou nakoniec zrušili

Dav sa začal tlačiť smerom k pódiu, čo spôsobilo paniku a zranenia. Keď ľudia začali strácať vedomie, vypukla ďalšia panika, vysvetlil hasič. Po tom, ako niekoľko ľudí utrpelo zranenia, šou zrušili.

Peňa vysvetlil, že do nemocnice previezli 17 ľudí vrátane 11 osôb s infarktom. Mnoho ľudí ošetrili v NRG Parku, kde sa konal festival a vznikla tam poľná nemocnica.

Slováci výrazne pociťujú infláciu na svojich príjmoch, proti znehodnoteniu úspor sa bránime len nedostatočne

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Aktuálny vysoký rast spotrebiteľských cien veľmi výrazne pociťuje až tretina Slovákov, za problém pre svoje rodinné financie h...

Na festivale sa podľa hasičského náčelníka zúčastnilo zhruba 50-tisíc ľudí. Organizátori podujatia zabezpečili, aby boli na festivale aj zdravotné jednotky, ale keď sa začala tlačenica, jednotky začali byť rýchlo zahltené, povedal.

Objavili sa už rôzne fámy

Úrady zatiaľ nevedia presné príčiny úmrtí spomenutých ôsmich osôb, ktoré dosiaľ neidentifikovali. Vyšetrí to súdny lekár.

Náčelník houstonskej polície Troy Finner vyzval ľudí, aby zostali pokojní a nerobili unáhlené závery o tom, čo mohlo tlačenicu spôsobiť. Festival podľa neho sprevádza niekoľko fám, ktoré úrady prešetria.

Astroworld je dvojdňový festival, ktorý sa mal uskutočniť v piatok a v sobotu v Houstone. Podujatie bolo podľa jeho webstránky vypredané. Sobotňajšie vystúpenia zrušili.

Viac k témam: Hudobný festival, Tlačenica, Tragédia
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas hudobného festivalu Astroworld v Houstone zomrelo v tlačenici niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*