Polícia vykonáva prehliadky vo vydavateľstvách, ktoré podporovali zakázanú kurdskú organizáciu

12. februára 2019

BERLÍN 12. februára (WebNoviny.sk) – Nemecký minister vnútra zakázal dve vydavateľstvá, ktoré údajne patria k zakázanej kurdskej organizácii.

Horst Seehofer v utorok oznámil, že uvalil zákaz na vydavateľstvá Mezopotamien Verlag und Vertrieb GmbH a MIR Multimedia GmbH, pretože ich výnosy používali výhradne na podporu Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Polícia vykonáva vo vydavateľstvách v západnom a severnom Nemecku prehliadky. „Je nevyhnutné vytlačiť PKK, pretože napriek tomu, že je v Nemecku zakázaná, pokračuje v činnosti,“ vyjadril sa politik.

Nemecko zakázalo PKK v roku 1993 a považuje ju za zahraničnú teroristickú skupinu. V krajine žije zhruba 14 500 podporovateľov tejto organizácie.

Foto: Policajti vbehli do horiaceho domu, v ktorom spala babička a štyri vnúčatá

BRATISLAVA/MYJAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Štyri deti a ich babičku zachránili vo štvrtok skoro ráno policajti z horiaceho domu v obci Vrbovce v okrese Myjava. Plamene...

Viac k témam: PKK Strana kurdských pracujúcich, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vykonáva prehliadky vo vydavateľstvách, ktoré podporovali zakázanú kurdskú organizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*