Pozor! Obrovské množstvo Slovákov bude dlhšie bez elektriny, koľko dní sa bez nej musíte zaobísť?

15. augusta 2022

Slováci si musia pripraviť sviečky a popasovať sa s dlhodobou absenciou elektriny. Dotkne sa to veľkého množstva ľudí a na dlhšie časové obdobie.

Počas tohto týždňa budú v štyroch okresoch Trenčianskeho a Žilinského kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocíti ich takmer päťtisíc domácností v okresoch Ilava, Námestovo, Liptovský Mikuláš a Ružomberok. Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

Bude aj trojdňová odstávka

Od pondelka 15. augusta je naplánovaná trojdňová odstávka elektriny v Novej Dubnici (okres Ilava).

„Počas troch dní v čase od 7:15 do 21:30 ju nebude mať k dispozícii približne 600 domácností na uliciach SNP, Sady kapitána Nálepku, Pribinove sady, P. Jilemnického a J. Kráľa. Dôvodom je rekonštrukcia distribučnej sústavy na úrovni vysokého napätia,“ uviedol Gejdoš.

utorok 16. augusta by sa mali pripraviť na odstávku elektriny v obci Závažná Poruba pri Liptovskom Mikuláši. Počas revízie vzdušného vedenia vysokého napätia tu od 8:00 do 16:00 zostane bez prúdu 600 domácností.

Pocítia to tisícky domácností

Obec Oravská Polhora v okrese Námestovo čaká odstávka elektriny v stredu 17. augusta, kedy medzi 8:00 a 16:00 vykonajú elektrikári zo SSD revíziu vedenia vysokého napätia. Pocíti to zhruba 1250 domácností.

utorok 16. augusta odstavia elektrinu v ružomberskej mestskej časti Rybárpole a v susednej obci Likavka, kde v čase od 8:00 do 19:00 budú elektrikári vymieňať úsekový vypínač na vzdušnom vedení vysokého napätia. Obmedzenie sa dotkne 850 odberných miest.

„V obci Likavka budú elektrikári pracovať aj vo štvrtok 18. augusta, pre opravu na vysokom napätí zostane od 8:00 do 16:00 bez elektriny 650 odberných miest,“ informoval Gejdoš.

utorok 16. augusta zostanú bez elektrického prúdu obce Hubová a Švošov spolu s ružomberskou mestskou časťou HrboltováOd 8:30 do 15:00 budú pracovníci SSD opravovať poškodený stĺp vysokého napätia, odstávka zasiahne 800 domácností.


Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*