Pred eurovoľbami sa pre hákový kríž rozpadla kandidátka francúzskej strany Jasná línia

23. mája 2019

PARÍŽ 23. mája (WebNoviny.sk) – Tesne pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) sa vo Francúzsku rozpadla kandidačná listina krajne pravicovej strany Jasná línia (La Ligne claire), ktorú viedol kontroverzný spisovateľ a filozof Renaud Camus.

Popletená osemnástka

Môže za to zverejnenie fotografie, na ktorej kandidátka číslo dva za túto formáciu, politická aktivistka Fiorina Lignier, kľačí a modlí sa nad obrovským hákovým krížom nakresleným v piesku na pláži.

Lignier, ktorá sa stala známou po tom, ako pri policajnom zásahu proti násilnému protestu hnutia Žltých viest prišla o oko, sa obhajuje, že pri vzniku tejto fotografie mala len osemnásť rokov a bola „popletená“.

Po kritike francúzskych médií, podľa ktorých ide len o výhovorky, keďže osemnásť rokov nemala zase až tak dávno a stále patrí ku krajne pravicovej strane, Lignier oznámila, že ak bude zvolená do europarlamentu, vzdá sa svojho poslaneckého kresla.

Horúca správa! Slovensko sa otvorilo pre desiatky nových krajín, toto je ich zoznam

Slovensko pristúpilo k uvoľneniu hraničného režimu pri návrate z viac ako 30 krajín sveta. Občania, ktorí...

Duchovný otec

V reakcii na túto kauzu nakoniec rezignoval z čela kandidátky aj samotný Camus. Hoci pravidlá volieb v skutočnosti odstúpenie z kandidačnej listiny neumožňujú, Camus oznámil, že so subjektom, za ktorý kandiduje, už nechce mať nič spoločné.

Camus pritom tiež nie je v krajne pravicových kruhoch žiadnou ľahkou váhou. Ide o človeka, ktorý bol duchovným otcom myšlienok stojacich za súčasným celoeurópskym hnutím proti migrácii.

Camus je predovšetkým známy ako pôvodca a hlavný propagátor konšpiračnej teórie o takzvanej „veľkej výmene“ (Grand Replacement), podľa ktorej sa má svetová elita údajne usilovať – nie je jasné, z akých dôvodov – o nahradenie „pôvodného“, belošského obyvateľstva Európy inými rasami.

Viac k témam: Jasná línia (La Ligne claire), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred eurovoľbami sa pre hákový kríž rozpadla kandidátka francúzskej strany Jasná línia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*