Putin chce posilniť právomoci parlamentu a vlády, premiér Medvedev na to podal demisiu

15. januára 2020

15.1.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 15. januára, 16:16

Ruský premiér Dmitrij Medvedev v stredu odovzdal svoju rezignáciu do rúk prezidenta Vladimira Putina. Zároveň oznámil odstúpenie celej vlády. Ako informujú ruské tlačové agentúry, Putin sa „poďakoval Medvedevovi za jeho pôsobenie, ale poznamenal, že premiér nedokázal splniť všetky stanovené úlohy“.

Premiér nedokázal splniť úlohy

Putin nebol konkrétnejší, podľa ruských médií však Medvedevov krok a jeho rýchle prijatie Putinom zrejme súvisí s prezidentovým stredajším prejavom k národu, v rámci ktorého načrtol navrhované zmeny ruskej ústavy a reformy jednotlivých zložiek v štáte.

Zastavme korupciu zhodnotila kandidátov na generálneho prokurátora, pozitíva majú viacerí

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Každý z uchádzačov o post kandidáta Rady prokurátorov SR na generálneho prokurátora má svoje silnejšie a slabšie stránky. Konštatuje to Nadácia...

Putinom predstavené návrhy podľa Medvedeva budú znamenať okrem iného „výrazné zmeny v deľbe moci medzi výkonnú, legislatívnu a súdnu“. „V tomto kontexte vláda vo svojej súčasnej podobe odstupuje,“ vyhlásil Medvedev.

Pôda pre budúce pôsobenie

Podľa tlačovej agentúry The Associated Press (AP) si Putin zrejme chystá pôdu pre svoje budúce pôsobenie na čele ruskej vlády, pretože v roku 2024 už, ak sa dovtedy nezmenia pravidlá, nebude môcť opäť kandidovať za prezidenta. Práve posilnenie úlohy vlády je hlavnou súčasťou reformy navrhnutej Putinom.

S Medvedevom podľa ruských médií Putin údajne ráta na pozíciu vo vplyvnej Bezpečnostnej rade Ruskej federácie.

Viac k témam: rusky premiér, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce posilniť právomoci parlamentu a vlády, premiér Medvedev na to podal demisiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*