Žena chcela v obchode vyrobiť a odpáliť bombu, počas zatýkania pľula na policajtov

15. januára 2020

15.1.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia na Floride zatkla ženu, ktorá sa v obchode pokúsila vyrobiť bombu. Použila pritom materiál, ktorý našla na policiach v predajni v Tampe. Tridsaťsedemročná Emily Stallard sa následne snažila odpáliť nálož. Informovala o tom kancelária šerifa z Hillsborough County.

Otvárala horľaviny, projektily a zápalky

„Zamestnanec bezpečnostnej služby si všimol ženu, ktorá chodila po obchode a otvárala nezaplatené veci. Medzi ne patrili napríklad horľaviny, projektily a zápalky,“ objasnili v stanovisku.

Muž následne zavolal políciu a povedal o podozrivej aj zamestnancovi Úradu pre ochranu rýb a voľne žijúcich živočíchov na Floride (FWC), ktorý sa nachádzal v obchode a bol v tom čase mimo službu. Obaja ženu zadržali ešte predtým, ako sa jej podarilo zapáliť výbušninu, a čakali na príchod polície.

So sebou mala aj dieťa

„Žena mala k dispozícii všetky komponenty potrebné na to, aby spôsobila veľkú škodu,“ povedal šerif Chad Chronister a vyzval ľudí, aby volali na políciu vždy, keď vidia nejakú podozrivú aktivitu.

Pacifická divízia ovládla Zápas hviezd NHL, najužitočnejší hráč bol prvýkrát z Česka (video)

26.1.2020 (Webnoviny.sk) - Hokejisti Pacifickej divízie sa stali víťazmi 65. Zápasu hviezd zámorskej NHL, ktorý hostilo St. Louis. Tím pod vedením trénera Arizony Coyotes...

Stallard mala so sebou aj dieťa. Polícia uviedla, že počas zatýkania na mužov zákona pľula. V súčasnosti čelí niekoľkým obvineniam. Kauciu stanovili na 8500 dolárov (v prepočte približne 7600 eur).

Viac k témam: americká polícia, bomba
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena chcela v obchode vyrobiť a odpáliť bombu, počas zatýkania pľula na policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*