Róbert dostal za znásilnenie a iné zločiny 25 rokov väzenia, obžalobu označil za vykonštruovanú

29. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 29. januára (WebNoviny.sk) – Trest dvadsaťpäť rokov odňatia slobody za znásilnenie, obmedzovanie osobnej slobody a šírenie toxikománie potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 57-ročného Róberta Číka z Radzoviec v okrese Lučenec.

Mladé dievča opakovane znásilnil

Vysoký trest doteraz pätnásťkrát trestaný recidivista dostal podľa zásady trikrát a dosť, pretože ho už predtým odsúdili za trestné činy lúpeže a znásilnenia.

Recidivista sa skutkov dopustil v apríli 2017 voči vtedy iba 16-ročnej Kataríne. Jej kamarátka ju dostala do auta a oznámila jej, že ju predala za peniaze na drogy Róbertovi Číkovi.

Ten potom dievčaťu dal drogu a zobral ju k sebe domov, kde ju opakovane znásilnil. Keď sa pýtala domov, hrozil jej bitkou a zabitím. Vyhlásil, že on už „sedel“ a aj keby ho udala, tak sa z toho dostane. Dievčaťu sa podarilo poslať matke sms-ku a tá vec oznámila polícii.

Obžalobu označil za vykonštruovanú

Róbert, ktorého znalec označil za agresívneho človeka vrátane sexuálneho násilia „odkojeného nápravnovýchovnými ústavmi“ poprel trestnú činnosť. Atakoval súd, prokurátora a menil obhajcov, pretože nebol spokojný s ich výkonom.

Obžalobu označil za vykonštruovanú a za intrigy orgánov činných v trestnom konaní. Protestoval aj na odvolacom konaní a vyhrážal sa trestným oznámením.

Odvolací senát poukázal na jeho kriminálnu minulosť a uviedol, že nebol dôvod ani na zmiernenie trestu z 25 na 20 rokov. Predseda senátu nariadil výkon trestu, ktorý si Čík odpyká v najprísnejšom väzení. Zároveň sa bude musieť podrobiť ochrannému sexuologickému liečeniu ústavnou formou.

Viac k témam: drogy, Krajský súd Banská Bystrica, lúpež, sexuálne násilie, sexuálne zneužitie, väzenie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Róbert dostal za znásilnenie a iné zločiny 25 rokov väzenia, obžalobu označil za vykonštruovanú © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*