Skvelá správa! Štát sa opäť rozhodol vyplácať inflačnú pomoc, 100 eur príde na účet už tento mesiac, kedy o ňu žiadať?

4. novembra 2022

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny začnú tento mesiac vyplácať vybraným skupinám obyvateľov druhý balík inflačnej pomoci. Cieľom je zmierniť následky narastajúcich cien energií a vysokej inflácie a pomôcť najzraniteľnejším zvládať zvýšené výdavky na bývanie, energie, či stravu.

Jednorázový príspevok 100 eur

Druhý inflačný balík jednorazovej pomoci predstavuje podporu vo výške približne 15,6 milióna eur. Časť prostriedkov vyplatia úrady automaticky, zvyšok na základe žiadostí. V tlačovej správe o tom informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Jednorazový príspevok 100 eur je určený pre skupiny ľudí, ktoré neboli zahrnuté do predchádzajúcej inflačnej pomoci. Ide o pomoc na nezaopatrené deti, pre zdravotne ťažko postihnutých, siroty, či domácnosti v hmotnej núdzi, ktorým vláda nepomohla v prvom balíku pomoci. Spolu pôjde o pomoc pre 158-tisíc ľudí.

Októbrový prídavok na dieťa

Prídavok na dieťa sa za október jednorazovo zvýši z 30 eur na 100 eur pre 23,7 tisíca detí, ktoré sa narodili od 1. júna tohto roka do 31. októbra tohto roka. Jednorazovo sa tiež za október o 100 eur zvýši náhradné výživné pre 1 330 sirôt, ktorým nevznikol nárok na sirotský dôchodok.

Pomoc v sume 100 eur dostane aj 14,3 tisíca domácností v hmotnej núdzi, ktorým nevznikol nárok na zvýšenie pomoci v hmotnej núdzi už za máj tohto roka. Ďalšiu pomoc dostane aj 29,4 tisíca ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Túto pomoc štát vyplatí automaticky.

O pomoc v sume 100 eur bude potrebné požiadať na 85,4 tisíca nezaopatrených detí so súdom určenou vyživovacou povinnosťou najviac v sume 150 eur. Štát jednorazovo pomôže aj 900 odchovancom detských domovov a 2,5 tisíca osobám s ukončenou náhradnou starostlivosťou.

Daj vedieť svojím priateľom

11 komentárov na “Skvelá správa! Štát sa opäť rozhodol vyplácať inflačnú pomoc, 100 eur príde na účet už tento mesiac, kedy o ňu žiadať?

 • Veronika píše:

  mali by to dostať všetci ktorí majú skolopovinne deti

 • Renáta píše:

  Kedy vláda pomôže pracujúcim ktorý deň čo deň chodia do práce za 500-600€ mesačne? Radšej pomáhajú nezamestnaným ktorý dostanú dávky a ešte na čierno zarobia pekných pár tisíc za týždeň -dva týždne.

 • Sudca píše:

  Prave tymto darmozracom by mali zobrat a kazdy mesiac davat tym ktiry chodia do roboty. Aky prinos ma retard alebo nejaky pankhart?

 • Zoli Kolompár píše:

  Propaganda mizernej pomoci-nepomoci rodinám..

 • Peter píše:

  kedy pomôžu tým ľuďom čo odvádzajú svoju daň zo svojej výplaty do štátneho rozpočtu pravidelne každý mesiac a žijeme každý mesiac z huby do huby po vyplatení nutných výdavkov !!! A tý druhý ráno vstanu a majú zarobené stále im dávate viac a viac a za čo???? Sú to naše peniaze poctivých pracujúcich ľudí!!! Dokedy ich budete dotovať???!!!!

 • Georgina píše:

  A čo invalidný dôchodcovia nemáme nárok na pomoc v núdzi môj invalidný dôchodok je mesačne 146€ a pritom mám odrobených síce nie veľa 25rokov a takí čo nikdy nerobili majú viac

 • Maria píše:

  Deti so súdom určenou vyzivovacou povinnosťou sa myslí aj deti po rozvode rodičov? Čiže ak mám určenú vyziv povinnosť na dieťa, dieťa žije so mnou a ešte študuje, ja som dôchodkyňa, mam nárok, mam si podať žiadosť? Dakujem

 • Milota Čamajová píše:

  Áno.Slabá soc.situácia sa konečne podporuje.ď.

 • Natália kopecka píše:

  Chcela by som sa spýtať že keď ja poberám 60 eur či ťu pomoc dostanem aj ja a mam dve malé deti

 • Veronika píše:

  pomohli by každému tie 100eur pre každého išli hore cení v obchodoch mi ostatni z čoho mame žiť na sviatky? Mi musíme teraz rozmišlať čo máme kúpiť či drevo či jedlo keď nebudeme mať drevo to mame zamrznuť? keď jedlo nebudeme mať môžme zomrieť od hladomoru čo sa túto na Slovensku robí kvôli ukrajincom mi Slovaci musíme trpieť!!! Dajte nám naspať ceny aké boli keď nám ostatnim nechcete zvišiť po 100eur

 • Neznámy píše:

  pane bože ja by som bola zvedavá keby vám niekto poslal 100€ v máji tak to by nám malo vydržať až do vianoc to pochybujem keď je všetko drahé … len keby ste dostali konečne rozum a pomohli každému do vianoc … preto vám pán boh všetko vezme a druhým ľuďom pomôže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*