Slafkovského prvá sezóna bola divoká, podľa experta však nemôže za to, ako s ním Montreal pracoval po drafte

25. apríla 2023

25.4.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský v nováčikovskej sezóny v zámorskej NHL nežiaril tak, ako sa od jednotky draftu nováčikov čakalo, no podľa experta Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now za to mohol aj klub Montreal Canadiens. Aj vinou zranenia kolena odohral 19-ročný Košičan len 39 zápasov, v ktorých nazbieral 10 bodov (4+6).

Divoká sezóna

„Jeho prvá sezóna bola neuveriteľne divoká, možno až zlyhaním, čo sa týka hráčskeho rozvoja. Nemožno ho však viniť z toho, koľko priestoru mu tím dával a ako ho využíval. Pri spätnom pohľade by bolo správne poslať ho na majstrovstvá sveta juniorov, keď po oznámení, že zostáva v NHL, ho tím prestal nasadzovať v prvých dvoch útokoch.“

„To isté sa dá povedať o jeho neposlaní do AHL. Zrejme to bolo zlé rozhodnutie, najmä keď zvážite, že v ostatných 15 zápasoch nebodoval,“ skonštatoval odborník, podľa ktorého však výber Slafkovského z prvého miesta na dratfe nebola chyba.

Draftový „jednorožec“

„Pri draftovaní sa tím zameral na jeho jedinečnú kombináciu postavy a talentu a očakávalo sa, že z toho tréneri budú ťažiť. Bol klasickým prípadom draftového „jednorožca“, ale nie len pre jeho robustnú postavu.“

„Ak by okrem nej nemal dostatočný talent, je otázne, či by sa do neho Canadiens tak zamilovali. Ďalšie vlaňajšie draftové voľby ako Filip Mešár prekypujú prirodzeným talentom, ale treba na ňom pracovať, aby sa raz mohli presadiť v NHL,“ doplnil Dumont.

Viac k témam: AHL, NHL National Hockey League
Zdroj: SITA.sk – Slafkovského prvá sezóna bola divoká, podľa experta však nemôže za to, ako s ním Montreal pracoval po drafte © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*