Slovensko má otvorené hranice s Českom aj mimo nákladných vozidiel, čo spraviť pre vstup?

30. marca 2020

Ak potrebujete využiť Českú republiku na tranzit, musíte sa pripraviť na viacero obmedzení či povinností?

Slovensko sa s Českou republikou dohodlo na opatreniach, ktoré musia splniť ľudia, ak chcú využiť našich susedov ako tranzitnú krajinu. Každý občan si musí zaobstarať na svoje meno nótu veľvyslanectva SR.

O tú by mal požiadať aspoň 48 hodín pred plánovanou cestou príslušné veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod do ČR a potom tranzit na Slovensko, ako vysvetlil tlačový tajomník zastupiteľského úradu SR v ČR Roman Lajčiak.

„V prípade tranzitu osobným motorovým vozidlom žiadateľ k žiadosti o vystavenie nóty zašle nasledovné údaje – meno a priezvisko, dátum narodenia a číslo cestovného dokladu, dátum a miesto a presný čas vstupu a výstupu do/z ČR, evidenčné číslo vozidla a plánovanú trasu cez územie ČR po hranicu so SR,“ pripomína Lajčiak pokyny Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Údaje je potrebné zaslať samostatne pre každú prepravovanú osobu.

Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (foto)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 25. mája 11:11Predseda vlády Igor Matovič...

Ak plánujete použiť vnútroštátnu vlakovú alebo autobusovú dopravu, musíte zaslať k žiadosti o vystavenie nóty nasledovné údaje – meno a priezvisko, dátum narodenia a číslo cestovného dokladu, miesto a presný čas vstupu a výstupu do/z ČR, plánovanú trasu vnútroštátnej dopravy ČR po hranicu so SR.

Podmienkou vystavenia nóty je súhlas žiadateľa s podmienkami poskytnutia konzulárnej ochrany. „V prípade, že žiadateľ nestihne požiadať o vystavenie nóty z časových alebo iných dôvodov, odporúčame využiť tranzit inou cestou mimo územia ČR,“ upozornil tlačový tajomník.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*