Slovensko spúšťa masívne testovanie na koronavírus, poznáme ceny testov

26. marca 2020

Slovensko by sa konečne malo počtom testov vyrovnať iným európskym krajinám.

Minister školstva dnes informoval, že Slovensko spúšťa masívne riadené testovanie. Týka sa to najmä rizikových skupín obyvateľstva. „Potrebujeme testovať ľudí, ktorí potrebujú neodkladné operácie, takisto aj zdravotníkov,“ poznamenal minister.

Podľa premiéra Matoviča momentálne testujeme málo. Doteraz sa testovali len ľudia, ktorí prešli kritériami a aj vtedy čakali na testy niekoľko dní. Dôvodom podľa Matoviča bolo i to, že záchranári nemali ochranné pomôcky. Krajčí tvrdí, že týmto krokom sa zabezpečí „dostať epidémiu čo najdlhšie pod kontrolu“.

Peter Lednický (Asociácia laboratórií Slovenska) uviedol. že naše súkromné laboratória teraz dokážu otestovať 1200 ľudí denne, od budúceho týždňa to bude 2000.

Fabrika v Partizánskom vyrobila už 150 000 rúšok, garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Šíriaci sa koronavírus donútil aj firmu Vulkan z Partizánskeho, aby sa zamerala na produkciu bavlnených ochranných rúšok. Generálny riaditeľ Joz...

Podľa Matoviča budú pred každou nemocnicou odberné miesta. Výsledok z testovania na nový koronavírus po novom podľa premiéra dostanú aj ľudia, ktorí budú mať negatívny výsledok, nielen tí, čo ho majú pozitívny. „Chceme, aby pozitívny výsledok oznamovali ľudia, ktorí sú na to vyškolení,“ povedal premiér.

Krajčí dodal, že informáciu o tom, že je pacient pozitívny na nový koronavírus, dostane aj jeho všeobecný lekár. „Jeho úlohou bude pozitívne testovaného pacienta v rizikovej skupine 65 plus každý deň kontaktovať,“ uzavrel minister zdravotníctva.

Cena testu nepresiahne 40 eur.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*