Minister školstva pripustil, že sa u nás zruší známkovanie

26. marca 2020

U učiteľov nemá vraj ústne hodnotenie popularitu.

Minister školstva nevylúčil, že sa prejde aj u nás zo známkovania na ústne hodnotenie. Môže to byť omnoho pozitívnejšie pre určitú časť rodičov. Dúfam, že sa školy s tým vyrovnajú,“ povedal minister o situácií, ktorú spôsobil koronavírus. Hodnotenie ústnym spôsobom sa dá odôvodniť aj nedostatočným počtom známok. Myslím, že väčšina učiteľov si však nejako známky nazbiera, nejaké už aj má z februára a marca,“ poznamenal pre TASR Viktor Križo (Slovenská komora učiteľov).

Postačili by drobné úpravy, tak ako v prípade zrušenia maturít a testovania. Už teraz je však možné využiť štatút namiesto známky dať absolvoval. Stačí keď to schváli pedagogická rada v odôvodnených prípadoch,“ poznamenal. Vďaka tomu by mohli žiaci uvidieť na vysvedčení „absolvoval“. Určite to nie je ideálne, je to len zámena čísla za slovo,“ povedal.

Iniciatíva To dá rozum v prípade žiakov prvých ročníkov základnej školy preferuje za týchto podmienok na koncoročnom vysvedčení hodnotiť žiakov len slovne. Zároveň v tomto vidíme príležitosť pre zmenu hodnotenia od strohej známky ku komplexnejšiemu komunikácii učiteľa žiakovi toho, čo sú jeho silné a slabé stránky a ako by mal nasmerovať svoj budúci rozvoj,“ dodala. Križo sa obáva, že slovné hodnotenie, kde by učiteľ dal žiakovi širšiu spätnú väzbu, nemá v učiteľskej obci veľkú popularitu. „Som presvedčený, že má zmysel v budúcnosti postaviť to na báze dobrovoľnosti,“ uzavrel.

Rómovia z osád sú vyplašení a nevedia, čo ich čaká. Lučanský im situáciu osobne vysvetlil (foto)

9.4.2020 (Webnoviny.sk) - Policajný prezident Milan Lučanský vo štvrtok navštívil rómske osady, ktoré sú pre prítomnosť osôb infi...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*